0
Kwas migdałowy

Kwas migdałowy nawilży suchą skórę, a tłustej ureguluje pracę gruczołów łojowych

Kwasy w kosmetyce popularne są od dawna, gabinety kosmetyczne mają w swojej ofercie mnóstwo zabiegów z ich użyciem. Kwas migdałowy to kwas dość delikatny, ale mimo wszystko bardzo skuteczny. Leczy wiele dolegliwości skórnych nie podrażniając przy tym nawet bardzo wrażliwej skóry.

Dowiedz się więcej: kosmetyki naturalne

Jeżeli cera jest tłusta kwas migdałowy ureguluje pracę gruczołów łojowych. Skóra, która jest sucha i szorstka po zastosowaniu kwasu migdałowego staje się gładka i dokładnie nawilżona. Naskórek jest miękki i przyjemny w dotyku. Koloryt się wyrównuje, przebarwienia znikają, a drobne blizny czy zmarszczki delikatnie się wygładzają. Kwas migdałowy jest również odpowiedni dla osób dotkniętych trądzikiem różowatym. Przy cerze trądzikowej kosmetyczka robi zabieg z wyższym stężeniem kwasu i ma on na celu zadziałać jak powierzchowny peeling. Po zabiegu możemy spodziewać się złuszczania naskórka. Pory staną się zwężone i oczyszczone, zaskórniki powinny zostać usunięte. Stany zapalne po takim zabiegu także powinny przez jakiś czas przestać się pojawiać.

Dla uzyskania optymalnego efektu zabieg powinien być powtórzony kilka razy w krótkim odstępie czasu. Po serii wykonanych zabiegów pacjentki obserwują, że ich skóra jest gładka, elastyczna i nawilżona. Skóra nie ma tendencji do przedwczesnego starzenia się, a zmarszczki, które już były widocznie się spłycają. Jeżeli ktoś decyduje się na zabieg kwasem migdałowym w domowym zaciszu powinien wybrać kosmetyki o jak najniższym stężeniu i stopniowo przyzwyczajać skórę do kwasu, by nie wywołać podrażnień.

Comments are closed.