Olejek zamiast kremu

Olejek to dobra alternatywa dla kremu

Miłośniczki naturalnej i ekologicznej pielęgnacji na pewno skuszą się, by wypróbować olejowanie twarzy zamiast wklepywanie w nie drogeryjnych kremów napakowanych silikonami i parafiną. Oleje stosowane regularnie przynoszą zniewalające efekty, cera jest gładka i nawilżona, koloryt wyrównany, a pory oczyszczone i zmniejszone.

Olejowanie polega na nakładaniu minimalnej ilości olejku na oczyszczoną skórę twarzy przynajmniej raz dziennie, można dwa (rano i wieczorem). Co do wyboru olejku nie ma żadnej zasady, każdy musi na własnej cerze przetestować, co będzie dla niego najlepsze. Najpopularniejszy jednak jest olejek arganowy, oliwa z oliwek, olejek z pestek winogron, jojoba i olej lniany. Można je kupić w Internecie lub w sklepach ze zdrową żywnością, czasem takie olejki można także spotkać w aptece lub zwykłym sklepie spożywczym.

Posiadaczki cery ze skłonnością do zapychania powinny być ostrożne, gdyż niektóre oleje mogą zapychać i powodować chwilowy wysyp krostek. Właściwości komodogenne (zapychające) na pewno ma olej kokosowy, więc na niego należy uważać. Na początku skóra może nie reagować na oleje, przyzwyczajona jest bowiem do kremów obfitych w toksyny i chemię. Jednak warto przeczekać chwilowe pogorszenie się skóry, by potem cieszyć się wspaniale, młodo wyglądającą cerą. Warto także pamiętać, że drogie kremy z wysokich półek zawierają jedynie kilka procent olejków, więc może jednak lepiej zaopatrzyć się w czysty olejek bez zbędnych składników i samemu zadbać o swoją cerę w naturalny sposób lub stosować olejki naprzemiennie z kremami.

Comments are closed.